Jak dosáhnout omlazení pokožky, jak ji navrátit krásu a mladost, jako byla před deseti nebo dokonce před dvaceti lety?
Ano, i tohle je možné. Způsob, jaký toho lze dosáhnout, se nazývá „chemický peeling na obličej“. Podstata tohoto ošetření spočívá v tom, že kůže na obličeji je vystavena určitým chemickým prvkům, které odstraňují staré buňky a stimulují růst nových buněk.
Chemický peeling druhy ošetření:
- Povrchový – provádí se v kosmetických salonech a centrech estetické medicíny. Nevyžaduje následnou rehabilitaci. Během několika hodin se objeví mírné zčervenání a loupání pokožky. Je téměř nepostřehnutelná.
- Středně hluboký peeling – provádí se v lékařských centrech. Následuje krátká doba zotavení. 4. den po proceduře se objevuje lehké loupání kůže. Toto úplně zmizí během 5-7 dnů.
- Hluboký – doporučeno pro osoby ve věku od 50 let. Používá se k omlazení a napnutí kůže na obličeji. Peeling proniká do hlubších vrstev kůže a ničí mrtvé buňky. Aktivuje přirozený mechanismus regenerace. Následné projevy jsou zčervenání, loupání pokožky a otoky, tyto odezní během 7 – 14 dní. Účinek tohoto postupu lze pozorovat po 2 týdnech.
Kyselinový peeling funguje takto: pomocí speciální kompozice je pokožka poškozena a v závislosti na koncentraci kyseliny dochází k určitému stupni chemického popálení. Poté začnou buňky intenzivně produkovat všechny růstové faktory a jsou aktivně obnovovány. Vytvoří se nové cévy a aktivují se fibroblasty, což napomáhá syntéze nového kolagenu a elastinu. V poslední fázi se kůže zpevňuje a všechny její vrstvy se hydratují.
Nejvíce šetrný a také nejlehčí ze všech druhů peelingu se používá k obnovení pokožky obličeje, krku a dekoltu. Všechny povrchové chemické peelingy jsou považovány za nejbezpečnější protože ovlivňují povrchovou vrstvu kůže. Po provedených postupech, u kterých je odlupování pokožky součástí procedury, jsou vedlejší účinky velmi vzácné, rehabilitace se nevyžaduje. Povrchové postupy se také nazývají „peelingový víkend“, tj. můžete proceduru podstoupit například v pátek, příští dva dny budou věnovány domácí péči o pleť a v pondělí budete nadále vést svůj obvyklý životní styl.
Povrchové loupání pokožky je ovlivňováno organickými kyselinami – fytovou, jablečnou, citronovou, mléčnou a glykolovou. Všechny vyjmenované řeší různé problémy s kůží, podle toho kosmetička posoudí, která z kyselin se použije v průběhu procedury.
Nejvíce používaný je peeling s kyselinou glykolovou díky její dobré penetrační síle. Látky, které jsou obsaženy v kyselině glykolové, na sebe vážou molekuly vody, které jsou ve vnitřních vrstvách pokožky a to vede ke zlepšení hydratační funkce, čímž se snižuje mezi-buněčná ztráta vody. Díky tomu mizí suchost kůže, zvětšuje se její pružnost a elasticita, mizí malé vrásky a hluboké se stávají méně výraznými.
Kyselina mléčná reguluje rovnováhu hydratace, má protizánětlivý účinek a změkčuje pokožku. Takový peeling může být proveden kdykoli během roku. Kyselina vinná je vhodná pro citlivou pokožku, zvyšuje její pevnost a pružnost, chrání před ztrátou vlhkosti. Kyselina citronová má protipigmentační účinky a rozjasňuje pokožku. Mandlová kyselina vyhlazuje póry, snižuje výskyt akné, potlačuje škodlivé mikroorganismy.
Kontraindikace:
- еpilepsie
- onkologická onemocnění
- záněty
- kožní a jiné nemoci
- virová onemocnění
- těhotenství
Péče po peelingovém ošetření
Jejím hlavním záměrem je zabránit nežádoucím následkům a podpořit žádoucí efekt. Kosmetička doporučí prostředky pro domácí péči. Je nutné používat ochranu proti slunečnímu záření s vysokým ochranným faktorem. Dále je nezbytné vyhnout se návštěvám sauny nebo bazénu.
Chemický peeling v Praze – cena:
Cena za chemický peeling ve Štajner studiu se odvíjí od druhu procedury a její délky, celková cena je od 1300 Kč.
Chemický peeling | od 1300,- Kč |